Iš pirmų lūpų: ir toliau princai ieškos princesių, nuo jų dėmesio alpstančių…

23 kovo, 2009

Chi chi:) Vat ir atsirado tema, kuri privertė susikaupti ir parašyt kokį mažytį rašinėlį:) Mūza buvo apleidus (ne po bėdos salotų:)), bet tikėkimės, kad po truputį ji sugrįš. Juolab, kad Lietuvoj vyksta keisti dalykai. Iš tikrųjų tai visai nebekeisti. Būtų keista sulaukti kažko kito…

Kalbu apie Kovo 11-osios nacionalistų eiseną, kurie pražygiavo sau pasišvilpaudami, plojant Vilniaus valdžiai, žurnalistams ir įvairiems komentatoriams. Ir kam gi rūpi, kad eisenos prasme buvo lygiai tokia pati, kaip ir prieš metus – parodyti, kad “Lietuva lietuviams“, o nelietuviams – špyga taukuota arba “į snukį“. Šįkart skinai tiesiog buvo gudresni. Praėjo tylėdami. Tuo visus ir papirko. Nuostabu, kiek nedaug reikia, kad aplinka spjautų į žmogaus teises ir toleranciją kitokiems (negu “normalūs žmonės“:)) Ir pasmerkim tuos puskvaišius, kurie iš kailio nėrėsi, kad taikius jaunuolius išprovokuotų, mojuodami gėjų vėliavą. Siaubas, kokie antisisteminiai!:)

Tai čia viena tema:) Yra ir naujesnių. Konkrečiai didžiulė Lietuvą užgriuvusi problema, žinoma “karalius ir karalius“ kodiniu pavadinimu.

Idealiausiai problemos esmę atspindi Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos pranešimas spaudai. Tikrai informacinis šedevras. Paskaitai ir norisi po stalu pasivaryt… Jau seniai ministerija nebuvo išreiškusi tokio didžiulio susirūpinimo kuo nors ir neskalambijo visu garsu pavojaus varpais. Tėvams liepta būti budriais, nes labai gali būti, kad vaikus bandoma paversti gėjais, prisidengiant lyčių lygybe. Taip pasakė Nacionalinė tėvų ir šeimų asociacija. Jei taip pasakė, vadinasi tiesa.

Toks menkas pastebėjimas: asociacija bene vienintelė turi tiesioginį priėjimą prie ministerijos ir ministro (bent jau toks įspūdis susidaro iš ministerijos pranešimų spaudai, nes tauta nuolat informuojama apie susitikimus/pasitarimus su asociacijos nariais). Šiaip tradiciškai lietuviškai – ministro patarėja Jolanta Ramonienė, minėtos istorijos ir tradicinės šeimos politikos, kuri Lietuvoje taip ant bangos, aktyvistė, yra asociacijos narė. Jos vyras – Algimantas Ramonas – asociacijos tarybos narys. Abu dar iki šių karjeros viršūnių yra daug visokių keistumų prišnekėję… Bet čia tik tarp kitko. Kam gi rūpi tokios smulkmenos smulkmenėlės… Čia gi ne kokių raganų medžioklė.

Pamedžiokim geriau “Gender Loops“ rengėjus. Tauta, prisijunkit! Ministerija kviečia iš visos širdies suteikti apie šiuos niekadėjus daugiau informacijos. Nes gi kaip baisu, kad “šio dviprasmio projekto rengėjai siūlė pedagogams su tėveliais pradėti kalbą dėl metodikos taikymo ne nuo termino apie lyčių lygybę, o sakyti, kaip jie gali „paruošti gyvenimui berniukus ir mergaites besikeičiančiame pasaulyje“. Ministerija čia turi tikros informacijos. Čia aiškiai slypi kažkas baisaus, čia aiškiai norima tą “baisulį“ “į vatą suvyniot“. Mažų mažiausiai – juokinga, bet šiaip tai graudu…

Tokių projektų Lietuvai reikia. Šis ne pirmasis ir, tikiuosi, ne paskutinis. Projekto tikslas – dirbti su pedagogais, mokyti juos tolerancijos, didinti jų jautrumą ir pastabumą su asmens lytimi susijusiems klausimams (e.g. kasdienybę persmelkusiems lyties stereotipams). Kadangi asmens lytiškumas yra neatskiriamas nuo jo lyties, siekiama nemarginalizuoti “kitokio“ lytiškumo, apie jį kalbėti vaikams (pagal jų amžių ir atitinkamai suvokimo galimybes), pasitelkiant įvairius ikimokykliniam ugdymui priimtinus metodus, pavyzdžiui, pasakas. Kitoks lytiškumas – tik n-toji projekto dalis. N-toji. Bet ir jos užtenka, kad būtų pradėta grasinti mus ir mūsų vaikus puolančia homoseksualizmo šmėkla.

Nesvarbu, kad psichologai sako, kasdienės vaikų girdimos pasakos apie tuzinais kertamas galvas ir į gabalus kapojamus blogiečius gali jiems padaryti kur kas daugiau žalos nei programoje siūloma pasaka apie karalių ir karalių. Žmonėms vis tiek atrodo, kad jų vaikai iki pat pilnametystės (bent jau!) taip ir nesužinos, kad esama tokio blogio, kaip homoseksualumas, jei tik nepasitaikys kokia netikus ilgaliežuvė auklėtoja. Žmonėms vis dar atrodo, kad jei vaikas žinos, kad homoseksualumas egzistuoja, jis būtinai turi galvoti, kad tai yra labai labai labai blogai ir visai visai visai nenormalu. Žmonėms vis dar atrodo, kad vaiką homoseksualiu gali paversti pasaką sekanti auklėtoja. Žmonėms vis dar atrodo, kad jei kas ir būna homoseksualus, tai tikrai ne jų vaikas. Žmonių vaikai homoseksualūs nebus, nes jie, normalūs tėvai, kovos prieš bet kokias nenormalumo apraiškas darželiuose, mokykloje ir visur kitur, kur reikės. Jeigu prireiks, o tikriausiai taip ir nutiks, šie normalūs tėvai yra pasiruošę paaukot lyčių lygybę, toleranciją ir visas kitas panašaus plauko nesąmones vardan kilnaus tikslo. Šioje kovoje juos remia, ministerija, ministras, ministro patarėja ir visi kiti padorūs žmonės. Visi kiti, kam atrodo kitaip, yra pasiklydę ir ateityje dar pasigailės. Ir apskritai sveiku protu nesuvokiama, kaip galima galvoti kitaip..:)

P.S. Aš sutinku, kad tema jautri, o su ja dirbti turėtų geri specialistai. Labai tikėtina, kad šiuo atveju su specialistais yra problemų, nes apie tai byloja netgi neprofesionalus programos vertimas iš anglų kalbos. Nepateisinama. Bet suprantama, nes bėda ta, kad Lietuvoje lyties, lygybės, tolerancijos klausimais profesionaliai besidominčių pedagogų yra vienetai, jei apskritai jų yra. Pedagogus turėtų mokyti pedagogai, nes būtent jie geriausiai išmano tinkamus mokymo, auklėjimo metodus, žino atskirų amžiaus grupių vaikų vystymosi ypatumus ir pan.

Tik va valstybei (valdžiai, ministerijoms, mokykloms, darželiams, tėvams) neatrodo, kad tokių išmanančių pedagogų reikia… Apskritai valstybei neatrodo, kad reikia nuolat atlikinėti esamos situacijos tyrimus (apie pedagogų tolerancijos lygį, apie darželiuose esamas lyčių lygybės problemas, stereotipų paplitimą ir poveikį ir pan.). Be nuolatinės situacijos analizės, be aiškaus ir koncentruoto siekio vaikus ugdyti laisvais nuo lyties stereotipų žmonėmis, nebus nei profesionalų nei ko nors gero mūsų darželiuose… Atitinkamai ir mūsų visuomenėj. Ir dar ilgai bus baisu leist vaikus į darželius. Ne dėl karaliaus ir karaliaus. Dėl karalaičio ieškančio karalaitės, ir jokiu būdu ne atvirkščiai…

P.S.2 Toks “kislotnas“ išstojimas gavosi:) Bet kažkaip pasidariau pikta paskaičius tautos komentarus po įvairiais straipsniais šia tema. Jei dar galėjau tvardytis po išgąstingų socmin’o pasvaičiojimų ir tautos pagąsdinimų, tai “normalių tėvų“, kuriais daugelis skelbiasi komentuodami, pastebėjimai perpildė mano kantrybės taurę. Taip, sakyčiau, su kaupu:))) Bet gal čia dėl to, kad aš nenormali mama. Švelniai tariant. Jei ir vaikas nenormalumą paveldėjo, tai čia jau joks darželis nebebus pajėgus ištaisyti…:)

P.S.3 Man tikrai labai baisu vesti savo vaiką į lietuviška homofobišką, seksistinį, netolerantišką darželį. Dažnas bandymas kažką pakeisti atsiduria į nesuvokimo, abejingumo ar dar baisiau – vienareikšmiško normalumo – sieną.

P.S.4 O čia Austėja parašė “iš savo varpinės“. Gražiai sudėliojo visus taškus ant i.

20 Responses to “Iš pirmų lūpų: ir toliau princai ieškos princesių, nuo jų dėmesio alpstančių…”


 1. […] Ir kitoks straipsnis. Indrės. Kaip atrodo visa ta karaliaus ir karaliaus istorija iš lygių galimybių stovyklos pusės. Iš tiesų tai džiaugiuosi, kad Indrė parašė, nes […]

 2. Says:

  Sveika Indre. Ką norėjai konkrečiau apie Jolantą ir Algimantą parašyti? Ar pavydas “bambą graužia“. Ar poteksčių turi? Atėjo į valdžią žmonės, kurie turi politines nuostatas, ir subūrė atitinkamą palaikančią komandą. Kadangi politika tokia, tai nepritariantys natūraliai ir nedirba šeimos politikos darbų. O tie, kurie visą laiką nepritapo ir lojo – loja ir toliau. Jie gi nepasikeis, kokia valdžia bebūrų. Ar, Indre, esi prie lojančių, ar prie tarnaujančių?

 3. Evelina Says:

  Visokiu darželių yra Lietuvije, Indre 😉 paieškojus galima rasti tokį, kuris atitiktų tavo pažiūras.. Aš tai apie kokį svajojau, tokį ir radau 😉

 4. Karalius Says:

  (…) Pedagogas skaito vaikams paveikslėlių knygelę „Karalius ir karalius“. Šioje knygoje karalienė trokšta, kad jos sūnus vestų princesę, nes tada karalienė galės atsistatydinti. Motina bando organizuoti princesių iš tolimų kraštų susitikimą su princu, tačiau princui nė viena iš princesių nepatinka. Galiausiai jis įsimyli vienos iš pristatytų princesių brolį. Abu princai susituokia ir tampa Karaliumi ir Karaliumi. „Tai buvo meilė iš pirmo žvilgsnio. Koks gražus princas!“

 5. garbane Says:

  Puikus straipsniukas! Man irgi bloga nuo lietuviskos netolerancijos.. Visiems kas ne ‘norma’. Su tokiais mums iki Europos dar koki tukstantmeti augti..

 6. Indre Macke Says:

  Aš, apie Algimantą ir Jolantą parašiau tai, ką norėjau. Pavydas bambos tikrai negraužia, nei dėl komandos, nei dėl ministro, nei tuo labiau dėl vykdomos politikos. Bet va šiurpas tai tikrai ima:)) Šiuo atveju aš loju. Pagal galimybes stengiuosi garsiau. Gal nors tuo pasitarnausiu:)

  Evelina, nuoširdžiai prašau pasidalint informacija:) Norėčiau tikėti, kad man priimtinų darželių esama, deja, aš tokių kol kas neradau… Klausimas mano šeimai darosi vis aktualesnis.

  Karaliau, ar norėjote tik pacituoti, ar reikėtų skaityt tarp eilučių?:)

  Garbane, ačiū:) Man irgi kartais bloga, dėl to ir paloju:)

 7. ruta Says:

  o as nesutinku su tavim Indre del tu pasaku darzelyje. Zinai man ta homoseksualumo tema jau vemti varo, jie taip visur lenda ir taip afisuojasi, tegul jie gyvena buna tokie kokie yra bet neskelbia visuomenei kad tai yra normalu….. Buti homoseksualiu nera normalu tai yra gyvenimo klaida, kuri kartais nepriklauso nuo pacio zmogaus, o kartais priklauso nuo, ypac kai atsiranda tokiu skleideju kurie sako kad tai yra visai normalu ir viskas cia ok. Kaip gali vaikas atsakyti kad tai jo neveikia?????????????????????? manau homoseksualai pasirinko labai tinkama buda apie save skleisti, tai vaidinti save aukomis ir kad tik kuo labiau apie juos sneketu. Zinai siulyciau nueiti kada i gejus kluba vilniuje, pamatytum to ko turbut net negalvoji kad galima pamatyti ir kas yra tie tikrieji homoseksualai. Kad ir si savaitgali vykes vadinamo padvalo gimtadienis, kas ten dejosi….. ir kokie zmones ten renkasi ir kaip patampama gejais. Zinoma tai nera sneka apie visus juos bet didzioji dauguma tokie ir yra!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 8. Karalius Says:

  Karalienė nori atsistatydinti, todėl perša sūnui princeses. Tai simbolizuoja palaužtą patriarchato moterį, kuri tapo sistemos dalimi. Tokiai palengvėja tik kitas princeses įtraukus į šeimos jungą.
  Tačiau pasakos baigtis – tragiška. Moteriai – motinai išsivaduoti nepavyksta. Vyriškasis pradas triumfuoja ir Karaliai – jau du. Būtent princas sprendžia savo ir motinos likimą. Vyro meilė yra absoliuti: “Galiausiai jis įsimyli…“ Neatsitiktinai princesių likimai nutylimi. Visai nesvarbu, ar jos princą mylėjo. Tai princas (vyras) sprendžia, o ne motina arba princese (moterys). Pasakoje jos nėra pagrindinės veikėjos.

 9. Laura Says:

  Aciu Indrei uz tai, kad loja. Ir kuo garsiau! Taip pat aciu ir Austejai, kad tokia yra ir dalinasi savo ziniomis. Galbut jusu deka bent dalele bus isgelbeta 🙂 Ir tai didziulis laimejimas. Ir mane siurpas ima nuo tokios mases buku zmoniu. As kaip mama ir be siu straipsniu siurpstu galvodama apie ugdymo istaigas Lietuvoje, kurios laukia mano vaiko. Siurpstu vien pagalvojus kokia didzioji dalis zmoniu, kaip ir kodel nueina studijuoti i pedagogine ir kaip jie ten ruosiami. Vien del to su vyru labai svarstome apie isvykima gyventi i kita sali, kur vaikas nuo mazu dienu augtu pozityve, ne negatyve ir visai kitais auklejimo principais istaigose. Evelina, ir as labai noreciau zinoti apie geras vaiku ugdymo istaigas.

 10. garbane Says:

  Ruta,

  manau jums tikrai vertetu praplesti akirati ir pasidometi daugiau apie homoseksualizma ir jo priezastis.
  Jus pati pagalvokit – musu visuomene yra tragiskai homofobiska, apie koki homoseksualizmo skleiduma galime kalbeti?! Juk visose pakampese aidi kad “gejai yra blogis“. Tai kodel vis dar turime tokios seksualines pakraipos zmoniu? Jei seksualuma spriklausytu nuo “propagandos“ – nemanote kad lietuvoj absoliuciai visi butu heterosexualus?


 11. man tai tik įdomu, kur gerb. ruta anonimė mano tą homoseksualų propagandą, kai bet kokia jų iniciatyva atsimuša į sieną?
  Žinoma, baisu ir tai, kad tokiose jautriose vietose, kaip Socialinės apsaugos ir darbo ministerija sėdi tokie raugu atsiduodantys veikėjai.

 12. Andrius Says:

  Siūlau visam raugui, moksleiviams ir darželinukams išdalint “Kuprotą kalną“, kaip buvo dalinama donorams Kraujo centre.

  Anotacija:
  http://www.rasyk.lt/knygos/kuprotas-kalnas/1147.html

 13. Evelina Says:

  Indre, pvz. čia žvilgtelk: http://www.namelismedyje.lt/

 14. ruta Says:

  Garbane ir ztkp. jum galiu pasakyti, kad visuomene yra jau normaliai apsviesta apie homoseksualuma ir turbut vaikas kuris dar net nezino kaip atliekamas lytinis aktas jau zino kas yra gejus. sutinku, kad visuomene reikia sviesti apie homoseksualumas, bet tai turi buti daroma tikrai ne darzeliuose ir ne pradinese mokyklose, o paauglysteje. Kada manau atsiranda pirmieji brendimo pozymiai. Manau jei du vyrai dabar myli vienas kita ir gyvena kartu jau daugeliui nekelia nuostabos (bent jau man tai tikrai), o jei kam kelia tai manau visa gyvenima bus tokiu kuriems kazkas nepatinka. Bet man nepatinka: 1. tai kad jie skelbiasi kaip ignoruojamos personos 2. 2 vyrai arba 2 moterys fiziskai (be medicininio isikisimo) niekada negali susilaukti vaiku, tai tegul ir nepraso leidimo ju isivaikinti (nes taip butu pazeidziamos ivaikino vaiko teises).
  Didzioji dauguma save besivadinanciu geju yra tik mados klyksmo aukos. Istikro nenoriu cia skelbti kaip jomis patampama ir t.t. Siulyciau visiems bent karteli viena kita nueiti i geju kluba (Vilniuje, Naktinis klubas “Mens Factory“, Ševčenkos g. 16e) jei tie visi porno rodantys televizoriai, slapti kambareliai, ant scenos besimasturbuojancios personos jums sukelia geras emocijas tai valioooooooooooo. Zinoma renkasi ten ne vien gejai ir lezbietes, bet ir jaunimelis ir pagyvenes jaunimelis 🙂 kuris nori visisko atsipalaidavimo ir pojucio kad darote ka norit ir i jus niekas nekreipia demesio tai puiki vieta. Zinoma jei esate tikri savo orentacija 🙂 (heteroseksualus ar homoseksualus), kaip zinia yra atveju kai po ilgo lankymosi geju klube zmones del alkoholio ar kito poveikio 🙂 suabejoja savo orentacija 🙂

 15. Algis Says:

  Šiaip tai nėr labai gerai parengtas projektas (Mackė pritars man), bet va gal dėl to jį taip ir eksploatuoja dešiniųjų vertybių gynėjai — kur silpniau, reikia kirsti stipriau, kitaip “gėjai“ iš Briuselio visai viršų paims, gėjams leis darželio auklėtojomis ir mokytojomis dirbti (moterišnkais drabužiais, aišku).

  Manau, šitą dešiniųjų savęs ir kitų gasdintojų myž-putą reikia ramiai pralaukti, nes kuo labiau kratai (loji pvz.), tuo labiau putoja. Šiaip tai programa kur kas mažiau toksiška savo poveikiu vaikų mąstymui ir jausmams nei konservų daryta šeimos politikos “kaaancepcyja“, kur iš vis jokių pasakų nėra, o bukas, nerealistinis net dabarties sąlygomis patriarchalizmas.

  Man labiausiai norisi pritarti Evelinai — darželio (ne vaikų namų antai) auklėtojos tokiais klausimais turi nukreipti pas tėvus/globėjus, ne mūdravoti patys. Pasakos savaime OK, o aš labiausiai investuočiau į tėvelių/mamyčių/globęjų prusinimą čia.

 16. Algis Says:

  Oi, parašiau “Evelinai“ (nors ir jai, nes savo vaikų darželiu aš visai patenkytas), ale norėjau “Austėjai“.

  Ta’sme, ikimokyklinio ugdymo sistema dar gerokai turi keistis, kol galės normalnai tokias programas vykdyt. Bent jau rengti/įdarbinti ABIEJŲ LYČIŲ ugdytojus ir parengti juos taip, kad jie kuo labiau neutralizuotų tiek iš “darnių patriarchalinių šeimų“, tiek iš “asocialių šeimų sklindančius vaikų nuvertinimo, jų valdingo terorizavimo, šaltumo jiems nuodus.

  Mano fantazijose, geras ikimokyklinio ugd. specialistas turėtų būti 10 kart tvirtesnis ir 20 kart labiau mylintis už vidutinį mūsų tėtį ir mamą, rodyti aniems pavyzdį. Va, kai LEO subankrutuos ir “lėšos atsilaisvins“, gal tada … 😀

 17. Rutai Says:

  Mens Factory jau seniai nebelaikomas gėjų klubu, nes hetero žmonėms taip ten patiko, kad jie pradėjo ten lankytis vis daugiau ir daugiau…
  Gėjams ten tik kartais būda vakarai, bet į juos tik jie ir teįleidžiami, todėl apie tai nieko negali žinoti 🙂 Bent apsilankyk kokiam Soho, kur tikrai yra jų klubas, tada kalbėk kokie jie baisūs, nes dabar tai užstūmei ant heteroseksualų 😀

 18. fainasdizainas Says:

  Lok Indre, lok :)) nes tos raganų medžioklės, kai medžiotojai patys panašūs į besmegenius, tikrai šiurpina

 19. Giedrė Says:

  Sveiki,dziaugiuosi radusi Jusu bloga,saunus jis:).Norejau trumpai pareiksti savo nuomone del lietuvisko svietimo sistemos-na,dar koki padoresni drazeli Vilniuje gal ir imanoma sugrabalioti savo vaikams,bet va..su mokyklom tai jau gilus liudesys….Vien pagalvojus kad nenumaldomai arteja rugsejo 1-oji noris mauti i Sveicarija.Semes Jusu seimai:)

 20. ZD Says:

  Bar bar bar! Ar dar situos nameliuos kas nors gyvena?? :))


Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: